Kılıçdaroğlu: Hakaret etmeyin, 5 soru sordum bunlara cevap verin!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

İki genel başkan görüşmelerinin ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi. 

Burada konuşan Kılıçdaroğlu, Gara operasyonu konusunda iktidardan gelen açıklamalara değinerek, olayın ardından TBMM’de yaptığı konuşmada yönelttiği beş soruya halen cevap verilmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

‘PKK’ DEMEDİN TARTIŞMASI

“Şehitlerimiz hepimizin şehidi. Bölücü terör örgütünü hep beraber kınamalıyız. Bölücü terör örgütüne söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Devletin diline uygun. MSB bölücü terör örgütü der, biz de kullanıyoruz. Bölücü terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz. Başarısızlık var. Erdoğan söylüyor. Terör örgütü rehin alıyor. Erdoğan esir diyor. Ben esir deseydim kim bilir neler olurdu. 17 Şubat sayın Erdoğan açıklama yapıyor: Operasyonun sorumlusu cumhurbaşkanından bakanlarından elbette Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletini beceriksiz diye suçlayan ikinci bir cumhurbaşkanı oldu mu? Devleti yöneten kim? Kılıçdaroğlu mu? Ben olsam sorumluluğu alırım. Derim ki; Bir talimat verdim olmadı. 16 şehit içi görevimden ayrılıyorum. Başarısızlık vardır. Dillendiren de Sayın Erdoğan’dır. Başarısızlığın faturasını bana değil talimatı verene çıkartacaksınız. Talimatı kim verdi? Ben 5 tane soru sordum. Niye bu kadar alındılar? Cevabını da hâlâ almış değilim. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan bütün vatandaşlarımız, gaziler, şehitler için sordum. 

‘SORUMLULUK’ TARTIŞMASI

“Bu soruların yanıtını bulamadığım için cevabını bekliyorum. Hakaret etmesin, cevap versin. 5 buçuk 6 yıldır bunlar ellerinde. Çıksın anlatsınlar. Bölücü terör örgütü tutuyor ellerinde. Siz İstanbul seçimlerinde gittiniz bölücü terör örgütü başından mektup aldınız. Neden aynı kişiden 13 kişiyi bırakın diye bir çağrı mektubu istemiyorsunuz? Sorularımın cevabını istiyorum. Hakaretler geliyor arka arkaya. 16 şehidimizin hakkını ve hukukunu hayatımın son anına kadar savunacağım. Bu ülkede insanlar kolay yetişmiyor. Kendi ülkesi için hayatını feda insanların sorumluluğunu birilerinin üstlenmesi lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir