Eski AKP’lilerden kongre yorumu: İktidar olarak son kongreyi yaptılar

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) 7’nci Olağan Büyük Kongresi sonrası tartışmalar devam ediyor. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarının hiçe sayıldığı kongre salonunda çekilmiş görüntülere sosyal medyada eleştiri yağdı.

Tartışmalara AKP’den istifa edip Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’ne geçen isimler de dahil oldu.

Eski AKP Adıyaman milletvekili ve DEVA Partisi kurucularından Ahmet Faruk Ünsal, “İktidar olarak son kongrelerini yaptılar. Bu yönüyle tarihi bir kongredir.” sözleriyle kongreyi yorumladı.

“YILLAR SONRA HATIRLANAN İSİMLERE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Eski AKP Batman milletvekili ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen ise kongrede Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçilen isimlere dikkati çekti.

Erkmen, “İyi bir muhalefet, sadece yönetime talip olmaz, varlığı ile iktidarı disipline de eder. Bugün Ak Parti listesinde Deva’nın etkili muhalefetinin etkisi görülüyor. Yıllar sonra hatırlanan isimlere başarılar diliyorum. Keşke, orada bir şeyler yapmak gerçekten mümkün olsaydı” yorumunda bulundu.
 

İyi bir muhalefet, sadece yönetime talip olmaz, varlığı ile iktidarı disipline de eder. Bugün Ak Parti listesinde Deva’nın etkili muhalefetinin etkisi görülüyor. Yıllar sonra hatırlanan isimlere başarılar diliyorum. Keşke, orada bir şeyler yapmak gerçekten mümkün olsaydı.

— Mehmet Emin Ekmen (@emin_ekmen) March 24, 2021
Kongrede AKP’nin yeni MYKY listesi “DEVA ve Gelecek Partisi etkisi” olarak yorumlanmış, bu iki partiye kaymaların önlenmesi için özel çalışma yürütüldüğü vurgulanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir