‘Altun makas’: Erdoğan’ın ‘terbiyesiz herif’ sözleri sansürlendi

Erdoğan, partisinin Ankara kongresinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu şu cümlelerle eleştirmişti:

“Biz bu yolda 534 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz. Bay Kemal, acaba sen o Diyarbakır annelerinin feryatlarını duydun mu? Utanmadan, sıkılmadan 13 şehidimizle ilgili olarak bunun sorumlusu cumhurbaşkanıdır diyorsun. Sen ne yüzsüzsün ya? Sende yüz var mı? Sen nasıl oluyor da, 5 yıldır, 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere bunların sorumlusu cumhurbaşkanıdır diyorsun? Terbiyesiz herif. Sana milli savunma bakanımı, içişleri bakanımı gönderiyorum. Seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin. Biz terörle mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünden izle”

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde Erdoğan’ın konuşmasıyla ilgili haberde ise “Sana Millî Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye, ya sen bunlara layık değilsin. Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun. Senin bu yaklaşımlarınla bu ülkede biz terörizmle mücadeleyi durdurmayacağız” şeklinde yer aldı.

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik kullandığı ‘terbiyesiz herif’ ifadesinin yer almadığı görüldü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu durumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’nun Cumhurbaşkanını sansürlemesi olarak değerlendirdi.

Özel, “Fahrettin Altun makas, beni sansürlüyor. Bakanları sansürlüyor, muhalefeti sansürlüyor, döndü en son cumhurbaşkanını sansürlüyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir